Duman Fan
Merhaba

Kayıt Olmak İçin ( Kayıt Ol ) Yazan Yere Tıklamanız Yeterli
Duman Fan
Merhaba

Kayıt Olmak İçin ( Kayıt Ol ) Yazan Yere Tıklamanız Yeterli
Duman Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duman Fan

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

pinhani röportaj

YazarMesaj
angel_prenses
Üye
angel_prenses

DUMAN
DUMAN DUMAN:
pinhani röportaj Imgleft9/9pinhani röportaj 16653166  (9/9)

pinhani röportaj Empty
MesajKonu: pinhani röportaj   pinhani röportaj Icon_minitimePaz Ocak 10, 2010 12:59 am

- ilk olarak pinhani kimlerden oluşuyor?

pinhani sinan kaynakçı ve zeynep eylül üçer’e iki profesyonel ve bağımsız müzisyenin katılımıyla oluştu. bundan sonra da bu kadro ile devam edecek
özellikle akın eldes konserlerde bizimle olacak . fırsat buldukça cem aksel de çalacak bizimle . albümlerde yine birlikte olacağız . konserlere gelemedikleri zaman yerlerine başka arkadaşlarımız bize eşlik edecek

- pinhani ne anlama geliyor?

pinhan gizli demek farsçada . pinhani , bu sıfattan türemiş bir isim . dedemizin şiir yazarken kullandığı takma isim(mahlas)

- daha önceki müzik geçmişleriniz neler peki?

sinan : ben daha önce çeşitli amatör gruplarda vokal veya davulcu olarak yer aldım.
zeynep : kuzenimle birlikte müzik yaptığımız çeşitli amatör gruplarda bas gitar çaldım. çocukluğumdan beri çeşitli korolarda şarkı söyledim

- albüm kararı nasıl çıktı?

şarkılarımızın demolarını yapmadan önce de albüm yapmak konusunda son derece kararlıydık . bu demoları yapmamızla ailelerimizden ve akın eldes’ten destek gelince hemen kayda başladık

- (sinan için) van basten ile şu anda yaptığınız müzik arasında çok büyük fark var, eğiliminiz baştan beri bu yönde miydi? nasıl gelişti?

van basten bir cover grubuydu . sevdiğimiz grupların şarkılarını çalıyorduk van bastende . şimdi kendi müziğimizi yapıyoruz . ortak noktalar var ama aynı olmaması doğal ve doğru . sound olarak çok farklı olduğunu da düşünmüyorum.

- şarkıların sözlerini kim yazıyor? (bahar için) istanbula yerleşmek zor oldu mu ya da yaptığın müziği etkiledi mi?

sinan:bu albümdeki şarkılar bana ait .
zeynep: ben istanbulda doğdum , sonradan antalyaya yerleştik , tekrar dönmek çok zor olmadı . ama istanbulda barınmak herkes için zor

– genel olarak çok pozitif şarkı sözleri var ama en karamsarı “istanbulda” gibi duruyor, size göre?

karamsar birden çok şarkı var . istanbulda , ben nası büyük adam olucam , unutuldular , yıldızlar bize göre karamsar şarkılar . ayrıca her şarkının karamsar tarafları ve sözleri var .

– bu şarkılar genelde birisine mi yazıldı?

farklı kişilere yazıldı

- sanırım ayrılık sonrası yazılan hiç bir şarkınız yok?

yıldızlar tam anlamıyla ayrılık sonrası şarkısı . unutuldular da birçok ayrılığın biriktirdiği duygusal çöküntüyü anlatan bir şarkı

- şu anda piyasada bu kadar anlaşılması zor ya da arz-talep kaygısı taşıyan şarkı sözü varken, siz kendi içinizden geldiği gibi yaptınız bu işi. bu arada hiç “tutulmama” kaygınız oldu mu?

şarkıların , yazıldığı insanlar kadar başkasına hitap etmesi imkansız . ama yaşadıklarımız insana özgü , bunları da en sade biçimde anlatmaya çalışıyoruz , bu nedenle sevilecektir . başlangıçta böyle kaygılarımız olduysa da gelen tepkilerden bu kaygıların yersiz olduğunu anladık

- bu şarkı sözleri ve bestelerin ne kadar zamanlık bir geçmişi var? ne kadar zamanda toparlandı bu albüm?

bu albümdeki şarkılar 2001 yılından beri biriken birçok şarkıdan seçildi .

- peki şu an hali hazırda başka şarkılarınız var mı? ya da bir sonraki albüm için düşündüğünüz bir tarih var mı?

3–4 albümlük şarkımız var, sürekli de yenilerini yapıyoruz. konserlerde de hepsini çalacağız sırayla. ama bir dahaki albümün kaydıyla ilgili planlama yapamıyoruz çünkü bu bir çok faktöre bağlı. şimdilik söyleyebileceğimiz, ya çok çabuk ya da baya geç çıkacak (askerlik durumları nedeniyle)

- en yakın konser tarihleriniz ?

10 haziranda Ankara Gölge ve 15 hazirandaki Balans konserleri olacak.

- dinleyerek büyüdüğünüz ve şu anda müziğinizi etkileyen birileri var mı?

bunun cevabını dikkatli dinleyicilere bırakmak hem daha doğru, hem de bunun daha ilginç sonuçları oluyor. bazen bizi hiç dinlemediğimiz müzisyenlere benzetiyorlar . bizi genelde en sevdikleri müzisyenlere benzetiyorlar .

- şu an çalıştığınız insanlar dışında ortak bir proje yapmak istediğiniz herhangi bir isim var mı?

özellikle etnik müzik yapan müzisyenlerle önümüzdeki yıllarda çalışmalar yapmak istiyoruz .

pinhani röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pinhani Biyografi
» Mor Ve Ötesi Röportaj
» Gripin Röportaj
» Duman Grubu Röportaj